Nezbytnou výbavou pro lakýrníky a malíře jsou barvy laky. Pořiďte si levné a kvalitní palubky na jakoukoliv stavbu.

Pravice či levice?

Řekněte nám svůj názor..

Pravice či levice?

Příspěvekod Cirdan » sob 15. led 2011 13:48:54

Jaký máte názor na dnešní českou politiku? Podporujete pravici či spíše levici?
Cirdan
Administrátor

Re: Pravice či levice?

Příspěvekod Semy » pon 17. led 2011 9:53:59

Preferuji spíše levici. Ale stejně je to vždy o lidech v politice. Dnešní politická situace je pdole mě vyvíjející. Myslím že nová vláda to vzala za dobrý konec..jen záleží, jakým směrem půjdou dál.Můžeme si jen přát, aby to vědlo k světlým zítřkům :-)
Semy

Příspěvekod unw » úte 18. led 2011 16:33:40

Podle mě je to jedna velká strana.. :)
unw

Příspěvekod Cirdan » úte 18. led 2011 20:23:50

taky si myslím.. :geek:
Cirdan
Administrátor

Příspěvekod Lucia Vinicia » ned 20. úno 2011 13:22:01

Já si myslím, že ať si člověk zvolí koho chce, vždycky je to nějakým způsobem špatně. Vím, že to řeknu značně zjednodušeně, ale připad mi, že se tu střetávají dva názory, z nihž ani jeden není správný:

1.
Chudí a sociálně slabí jsou takoví pro to, že to jsou flákači co si na sebe neumějí vydělat,můžou si za to sami, nechtějí pracovat, jsou líní a pak se diví.

-Ti úspěšní a bohatí jsou takoví pro to, že jsou pracovití a svědomití a všichni si vydělali své peníze svou pilnou prací - tak proč jim je brát na úkor těch flákačů?

2.. Chudí a sociálně slabí jsou nebohé oběti vykořisťovaní těmi bezohlednými ostatními lidmi, musíme je před nimi chránit.
Ti úspěšní a bohatí jsou takoví pro to, že si ty peníze nakradli a nahrabali, musíme je o ty .. peníze nějak připravit a rozdělit je těm nebohým chudákům na podpory.
Lucia Vinicia
www.CASTRAROMANA.CZ
www.tabularomana.blog.cz
,,Senatores mos maiorum defendens,audentes reformatores,violenti tribunes,rogationes radicales,iudices viles,rhetores garrules,verbosae orationes-haec est mea res publica dilecta!"
Lucia Vinicia

Příspěvekod Tita Iuventia Martia » ned 20. úno 2011 20:05:16

Ja volim a podporuji pravici, ale ne extremni, abychom si rozumneli :-) Volila jsem ODS a nyni Top 09, jelikoz mi vice sedi prave pravicova politika a to, ac se muze zdat, je zvlastni, jelikoz jsem zrovna clovek, co by mel spis podporovat levici, jsem totiz zrakove postizena, nevidoma, abych byla presna, a tak bych h mela inklinovat k levici, cili socialnim jistotam a vetsi mire prerozdelismu verejnich financi ve prospech socialne slabsich.

Nicmene mne spis sedi pravicova politika, myslim si, ze v kazdem vyspelem state by mel fungovat socialni smir ve prospech tech, kteri to skutecne potrebuji a kteri sami nemohou, tam jim ma stat pomoci, jsem ale proti tomu, aby se socialni system nezneuzival, predevsim jistymi spoluobcany, ale byl tu pro ty, kteri skutecne jsouv nouzi.

Podotykam, ze nejsem extremista, rasista a ani xenofobni, nevadi mi kdokoliv, at je to cizinec nebo nasinec, nebo clovek jine rasy, kdyz je slusny. Je ale fakt, ze nekteri lide slusni nejsou a zneuzivaji socialni system a umi v tom paradne chodit...

No, ale tak zpet k tematu: preferuji pravici.
Titvs Iventivs Mrtivs (Radka Hlavacova)
Castra Romana, o.s.
www.castraromana.cz
"Concordia militvm"
Tita Iuventia Martia

Příspěvekod Lucia Vinicia » ned 20. úno 2011 21:54:40

Nevyhovuje mi program žádné politické strany, žádného směru..Já bych byla pro něco mezi tím vším. Asi mám štěstí, že ještě nemám volební právo, přijde mi ostudné nechodit k volbám když můžu, ale v téhle situaci bych stejně nevěděla koho. Takže, asi tak
Lucia Vinicia
www.CASTRAROMANA.CZ
www.tabularomana.blog.cz
,,Senatores mos maiorum defendens,audentes reformatores,violenti tribunes,rogationes radicales,iudices viles,rhetores garrules,verbosae orationes-haec est mea res publica dilecta!"
Lucia Vinicia

Zpět na Filozofické a politické názory