Nezbytnou výbavou pro lakýrníky a malíře jsou barvy laky. Pořiďte si levné a kvalitní palubky na jakoukoliv stavbu.

Kluby vojenské historie

Fanatici historie, historický šerm,...

Kluby vojenské historie

Příspěvekod Semy » pon 17. led 2011 8:03:13

Je zajímavé, že přesto že vojny a války byli kruté, umíralo při ní tisíce nevinných lidí, tak se přesto k nim vrací tolik lidí. V klubech vojenské historie se schází spoustů jejich amatérských zájemců a s velkým zanícením pořádají rekonstrukce bitev. Jejich kostými bývají velice propracované do nejmenších detailů. Jediné co mě láká na těchto rekonstrukcích jsou koně. Ale věřím že je spousta lidí, kteř se se zájmem podívají na tyto akce.
Semy

Re: Kluby vojenské historie

Příspěvekod Tita Iuventia Martia » pon 21. úno 2011 11:05:35

Tak ja jsem clenem, resp. ne oficialne, ale angazuji se v KVH zabyvajici se reenactmentem ACW a musim rict, ze i kdyz uznavam, ze valky byly hrozne a krute a mnohdy zbytecne (zrovna pripad ACW), laka me to. Ne proto, ze muzu nekoho "jako zabit", ale proto, ze neco ozivuji, staram se o to, aby se na to nezapomnelo a vzdelavam divaky. Neni nezajimave, ze v ACW bojovalo hodne emigrantu z Rakouska - Uherska, vc. Cechu, nemelo by se na ne tedy zapomenout.

Chapu i reenactory zabyvajici se I., II. sv.. valkou, Koreou, Wietnamem, pripadne dalsimi konflikty, ale co mi nejde do hlavy jsou lide, co jsou ochotni reenactovat napriklad Wafen SS. Wermacht prosim, ale Wafen SS? To mi prijde ponekud zvracene.
Titvs Iventivs Mrtivs (Radka Hlavacova)
Castra Romana, o.s.
www.castraromana.cz
"Concordia militvm"
Tita Iuventia Martia

Příspěvekod Žoldák » pon 07. bře 2011 16:47:40

A co ti přijde zvrácené na reenactu W-SS?? Je to úplně to samé jako reenact jiných jednotek, pokud se držíme toho, že znázorňijeme reálie dané doby a ne ideologii. Po vojenské stránce byly Waffen de facto prvními speciálními jednotkami, jejich vybavení daleko předstihlo svou dobu (např. používání maskovacích uniforem v takovém rozsahu jako u SS nebylo nikdy předtím použito a do konce války nebylo dostiženo. Na vývoji maskovacích vzorů pro SS se podílel vědecký tým, který přišel na to, že problém každého maskovacího oblečení je opakování vzoru po určitém množství potištěné látky. proto se na potisk používalo několik válců s různým průměrem, čímž se dosáhlo toho, že opakování vzoru nastalo až po několika stech metrech látky).

Nehledě na to, že ukázky WWII by bez SS tak nějak nebyly ono...
Žoldák

Příspěvekod Tita Iuventia Martia » čtv 10. bře 2011 18:34:21

O.k., omlouvam se vsem reenactorum SS, vzdelala jsem se a vim uz, ze ne vsechny jednotky Wafen SS byly ti, co provadeli masakry a vyvrazdovali vesnice. Byla to defakto, jak rikas, elita, prvni, resp. jedni z prvnich spe. jednotek a vyuzivali maskovani, coz do te doby nikoho nenapadlo.
Titvs Iventivs Mrtivs (Radka Hlavacova)
Castra Romana, o.s.
www.castraromana.cz
"Concordia militvm"
Tita Iuventia Martia

Zpět na Zkoumání a historická rekonstrukce